Dynden shqiptaret ne Kakavije.

Sapo ka mberritur nje autobuz nga Athina me 30 veta ne bord. Autobuzi eshte faturuar nga shqiptaret per te ardhur ne Kakavije me shpresen per te kaluar ne territorin shqiptar. Mirepo autoritetet e Policise Kufitare konfirmojne per Jugulajm.net se askush prej te ardhurve tani nuk do t’u mundesohet hyrja pa patur nje arsye te forte apo aprovim paraprak nga Ambasada Shqiptare ne Athine apo perfaqesite konsullore ne Janine dhe Selanik.

Ne keto momente ne zonen neutrale ndodhen 37 shqiptare ne pritje per te kaluar ne Shqiperi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu