Retro-ja e Rilindjes ne datat 24-25 tetor, duket se e masakroi Gjirokastren duke e cuar ne 230 numrin total te te prekurve ne 3 javet e fundit.

Kete peshqesh e kemi dhurate nga Bledi Cuci, Blendi Gonxhe dhe Mirela Kumbaro te cilet shkulen gjithe Tiranen ne nje aktivitet qe qelbi Gjirokastren me Covid-19 pasojat e te cilit do te ngelen gjate.

Sipas raportimeve te fundit nje 81 vjecar nga Gjirokastra humbi jeten si pasoje e Coronavirusit, ndersa 19 te tjere jane identifikuar si te prekur te rinj. Njekohesisht jane shenuar edhe dy raste te reja ne Tepelene.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu