Nje rast i ri dyshues me virusin e rrezikshem eshte shenuar sot ne Qarkun e Gjirokastres.

Behet fjale per 54 vjecaren S.K. nga fshati Carshove ne Permet e cila dyshohet se eshte e prekur me COVID-19. Sipas informacioneve te fundit pacientja ndodhet e shtruar ne reanimacionin e Spitalit te Permetit nen kujdesin e mjekeve qe ka ky spital. Ajo eshte paraqitur nje dite me pare me shenja te forta dyshuese te gripit te rrezikshem por qe deri tani nuk ka nje pergjigje konkrete nese eshte e prekur apo jo. Mesohet se analizat e saj per te vertetuar nese eshte e prekur apo jo, jane cuar me tampon ne kryeqytet dhe neser pritet pergjigja perfundimtare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu