Një 36 vjecar me shënja të Kovid-19 në Gjirokastër është shënuar si rast i dyshuar dhe ekipi epidemologjik në këtë qytet ka shkaur për të marrë tamponët për të bërë analizat e duhura raporton TV Channel 7.

Mesohet se 36 vjecari ka shfaqur shenja gripi dhe ka dashur te shkoje per vizite ne Spitalin Rajonal “Omer Nishani” por protokolli percakton se kampionet merren nga punonjesit e NJVKSH. Mesohet se 36 vjecari ndodhet ne vetizolim ne banesen e tij, nderkohe qe ka shkuar ekipi i Njesise Vendore i Kujdesit Shendetesor te Gjirokastres për marrjen kampioneve ne sekrecione ne tampon dhe me pas per ta derguar ne kryeqytet per te verifikuar nese 36 vjecari eshte i prekur me Coronavirus. Behet e ditur se 36 vjecari nuk ka udhetuar kohet e fundit ne vendet e prekura nga Coronavirusi.

Nje 36 vjecar nga Gjirokastra i dyshuar me KOVID19/Merren tamponet per analiza

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu