Dergohet me urgjence drejt Turqise Drejtori i Policise se Kufirit te Qarkut Gjirokaster Arben Joco.

Ky i fundit prej ditesh ishte prekur me Covid-19 dhe nga dita ne dite situata shendetesore rendohej pasi nuk mjekohej me ilace.

Ne diten e peste Joco humbi ndjenjat me oksigjen ne gjak 7.0 dhe per pasoje eshte derguar nje dite me pare me urgjence drejt Spitalit Infektiv ne kryeqytet nga ku kaloi direkt ne terapi intensive me oksigjen.

Situata shume serioze shendetesore detyroi autoritetet e Pilicise se Shtetit t’a dergojne me urgjence drejt Turqise kreun e Drejtorise Kufitare te Gjirokastres.

Joco u dergua ne kliniken e Ozonografise ne Stamboll per kurim te specializuar.

Jugulajm.net i uron sherim te shpejte zotit Joco dhe rikthim sa me te shpejte ne gjendje normale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu