Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se fasha 800KW për konsumatorët familjarë nuk do të hyjë në fuqi në tetor.

Rama:

NJË LAJM POZITIV dhe pse nuk do të hyjë në fuqi në tetor fasha 800KW për konsumatorët familjarë.

Më herët kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku kanë deklaruar se prej datës 1 tetor dhe deri në fund të dhjetorit familjet që do të shpenzonin mbi 800 kilovatë energji në muaj do ta paguanin atë më shtrenjtë. Sipas Ballukur ky ndryshim do të prekte vetëm 4 % e familjeve, që sipas saj konsumojnë rreth 16% të energjisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu