Hyn nje i vdekur me Coronavirus ne Kakavije. Ne oret e para te mengjesit te sotem ne Piken Kufitare te Kakavijes ka mberritur trupi i pajete i nje 65 vjecari nga Elbasani me inicialet E.S.

Tre dite me pare 65 vjecari nderroi jete ne nje prej spitaleve te Athines si pasoje e perkeqesimit te situates se tij shendetesore nga Corinavirusi.

Mesohet se 65 vjecari me banim rezident ne kryeqytetin grek vuante nga semundje te tjera mes te cilave diabet dhe kardiovaskulare.

Trupi i pajete i tij eshte sjelle me nje arkivol frigoriferik deri ne Kakavije i pashoqeruar nga ndonje familjar dhe me pas eshte terhequr me nje mjet te nje prej agjencive funerale ne Elbasan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu