Arrestohet shoferi i nje automjeti pasi u largua nga vendngjarja pasi shtyli nje te moshuar.

Ngjarja ka ndodhur ne lagjen “Punëtori” ne Gjirokaster ku A. K., 60 vjeç, nga Gjirokastra, duke drejtuar automjetin tip ‘”Mercedez Benz”, përplasu te moshuarën E. Sh., 69 vjeçe, e cila si pasoje e lebdimeve te renda qe pesoi, u transportua në Spitalin e Traumës Tiranë.

Pas përplasjes, drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i aksidentit, por pas disa orësh është bërë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi i tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë Gjirokastër, dhe mbi 61 vjecarin rendojne veprat penale te shkeljes se e rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu