Aksident automobilistik ne aksin rrugor Memaliaj-Mallakaster.

Nje automjet ka dale nga rruga dhe perplaset me karaxhaten anesore metalike.

Ngjarja ka ndodhur para pak minutash ne vendin e quajtur Mogila gati 4 km nga qyteti i Memaliajt, kur nje automjet i marre me qira nga nje shtetas italian, ka dale nga rruga, si pasoje e humbjes se kontrollit te drejtuesit te mjetit.

Drejtuesi i mjetit i cili po vinte ne drejtimin jugor, ka pesuar lendime serioze dhe eshte transportuar menjehere ne spital.

Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu