Dy elektriciste te OSHEE Gjirokaster kane rene kontakt me rrymen elektrike tek nje kabine e vjeter ne lagjen Gërhot ne Gjirokaster.

Dy ektricistet G.Ç. dhe A.T. kishin shkuar tek kabina per te inspektuar gjendjen pasi fidri i zones se Cepos kishte rene duke lene pa energji elektrike disa fshatra.

Mesohet se dy elektricistet kane qene me fat pasi jane lenduar ne gjymtyre gjate kontaktit me korrentin. Ata jane transportuar ne Spitalin e Gjirokastres dhe ndodhen jashte rrezikut per jeten.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu