COVID-19 i merr jeten dy qytetareve te Gjirokastres te cilet nuk e kane fituar dot betejen me virusin e rrezikshem. Nderkaq virusi vazhdon pa problem te infektoje ne Gjirokaster, Tepelene e Permet.

Pasojat qe la pas Retro Rilindase, po bejne kerdine sidomos ne Gjirokaster.

Sipas buletinit te fundit te Ministrise se Shendetesise, mesohet se ne 24 oret e fundit ne Gjirokaster jane infektuar 4 persona. Ndersa numrin me te larte ne qark e ka Tepelena me 6 te prekur. Megjithate rastet nuk kane munguar as ne Permet dhe Sarande ku jane gjithsej 8 raste te infektuarish.

Ne Qarkun e Gjirokastres jane gjithsej 406 raste aktive me Covid-19 duke e renditur si rajonin e dyte ne vend me preksjmeri te larte ne raport me popullsine.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu