Ka perfunduar procesi zgjedhor i anetaresise se PD ne Gjirokaster. Pjesmarrja ka qene e ulet duke shenuar vetem 33% te anetaresise me te drejte vote. Kjo sipas organizatoreve spegohet me largimin masiv te demokrateve ne emigrim pas zgjedhjeve te 25 prillit.

Procesi ne Gjirokaster ka kaluar i qete dhe pa kontestime nga palet. Pas numerimit te votave Lulzim Basha rezultoi fitues me 247 vota. Pas tij Agron Shehaj me 127 vota.

Nderkohe qe ne vend te trete Edit Harxhi me vetem 21 vota dhe ne fund sic pritej Bardh Kadilli me vetem 11 vota. Nderkaq jane shenuar 3 flete votimi te pavlefshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu