Nga Tritan Shehu ish – minister i Jashtem i Shqiperise.

Greqia eshte nje partner strategjik, mbeshtetes i proceseve tona integruese.
Aktualisht niveli i maredhenieve shume i ulet.
Mareveshja e detit ishte normale, Rilindja e shkaterroi me cinizem e per llogari te nje pale te trete.
Rama e filloi me 2013 si “i forti” dhe e mbylli si kapitullues.
Traktati i 1996 kulmi i ketyre maredhenieve e partneriteti te plote, zgjidh edhe ceshtjen e pronave.
Rilindja e Syriza bene vetem teatralitet.
Nga tjetersimi antikushtetues se pronave, godet te gjithe, shqiptare e minoritare, me nje program te vjeter qe Berisha e rrezoi.
Rama sot me Mitsotakis ishte i perulur.
Minoritaret jane qytetare shqiptare shume te respektuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu