Sot parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime.

Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në zonat malore dhe në jug të vendit deri në orët e mesditës.

Në pasdite mot kryesisht i kthjellët. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës së dendur përgjatë luginave.

Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 2°C deri në 16°C
zoant e ulëta 7°C deri në 19°C
zonat bregdetare 10°C deri në 19°C

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu