Mbas nje sorollatje disa javore, deklarimesh e pergenjeshtrimesh, vetem propagande per te fshehur pa aftesine e amulline organizative qe vazhdon, Rama sot me ne fund caktoi nje ambjent ku do te vendoset Karantina.- Keshtu shprehet ish ministri i shendetesise Tritan Shehu, pas caktimit te vendit te hapjes se ”karantines” ne Shqiperi per koronavirusin.

Ja reagimi i plote i Shehut:

Mbas nje sorollatje disa javore, deklarimesh e pergenjeshtrimesh, vetem propagande per te fshehur pa aftesine e amulline organizative qe vazhdon, Rama sot me ne fund caktoi nje ambjent ku do te vendoset Karantina.

Besoj se mbas cfare po ndodh, mbas nje humbje 45 dite ne fillimin e masave, mbas deklaratave kontradiktore cdo gje duhet marre me rezerva.
Nqs eshte e vertete kjo, dikush duhet te beje publike karakteristikat teknike te karantines, parimet e futjes aty, oganizimin e mbrojtjen nga infektimi i brendeshem dhe pa dyshim te beje te mundur transparence te plote per ato.

Nderkaq asgje per kolonat strategjike, mungesat e medha ne te gjitha nivelet, duke filluar nga laboratoret e deri te mbeshtetja reanimatore, levizese e tek materialet e konsumit, qe mungojne krejtesisht.
Per keto kudo po pergjigjen kryeministrat e jo ndonje mjek…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu