BLENI SHQIP, KONSUMONI SHQIP, GËZONI SHQIP!

🇦🇱 BLINI SHQIP, KONSUMONI SHQIP, GËZONI SHQIP!Të nderuar miq!Në festat e fundvitit ashtu sikurse është traditë të gjithë do të shtrojnë tavolinën për darkën e festës.Ndajmë gëzimin, por edhe është momenti të mendojmë shumë më shumë për njëri-tjetrin, sepse kemi nevojë si asnjëherë më parë për njeri-tjetrin.Tavolina e festës duhet të jetë sa më shumë shqiptarë, ndaj të konsumojmë sa më shumë produkte shqiptare.Produkte të shkëlqyera, që i prodhon djersa dhe mundi i papërshkrueshëm i mijëra shqiptarëve të lënë pasdore nga kjo qeveri, që i ka hequr çdo subvencion fermerëve dhe agropërpunuesve shqiptarë. Tashmë përmes një politike prej shërbëtorësh të interesave të oligarkëve qeveria kërkon që ti vendosë produktet shqiptare edhe përballë konkurrencës sa të pandershme aq edhe antikombëtare. Konsumoni shqip, konsumoni frutat, zarzavatet, bulmetrat, verën, birrën, miellin shqiptar, në ndihmë të gjithë fermerëve dhe prodhuesve të shijes së mrekullueshme shqiptare që të mbështesim fort njëri-tjetrin edhe në këto ditë festash,ashtu siç gjendemi pranë në ditë të vështira.Gëzuar Viti e Ri jo vetëm me urimin shqip, por edhe me produktet unike shqiptare në tavolinat tona.🇦🇱Blini shqip, konsumoni shqip, gëzoni shqip. Gëzuar miq!🇦🇱

Gepostet von Monika Kryemadhi am Freitag, 27. Dezember 2019

Kryetarja e LSI ka gjetur një mënyrë të veçantë për të uruar festat e fundvitit. Bashkë me urimet ajo i ka nxitur shqiptarët të rrisin dozën e solidaritetit me njëri tjetrin duke konsumuar në tavolinën e ndërrimit të viteve produktet shqiptare. Në një postim video në Facebook, Kryemadhi shkruan se është momenti të ndihmojmë njëri-tjetrin, ndërsa akuzon qeverinë se kërkon ti vendosë produktet shqiptare përballë konkurrencës sa të pandershme aq edhe antikombëtare. ”

Tashmë përmes një politike prej shërbëtorësh të interesave të oligarkëve qeveria kërkon që ti vendosë produktet shqiptare edhe përballë konkurrencës sa të pandershme aq edhe antikombëtare. Konsumoni shqip, konsumoni frutat, zarzavatet, bulmetrat, verën, birrën, miellin shqiptar, në ndihmë të gjithë fermerëve dhe prodhuesve të shijes së mrekullueshme shqiptare që të mbështesim fort njëri-tjetrin edhe në këto ditë festash,ashtu siç gjendemi pranë në ditë të vështira.

Kjo nuk është hera e parë që Monika Kryemadhi bën thirrje për solidaritet mes konsumatorëve. Në verë ajo bëri zhurmë me një apel nga konventa e LSI, për të bojkotuar produktet e oligarkëve dhe për të bërë pazar në dyqanet e lagjeve dhe për të përdorur taksinë e komshinjve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu