Kryedemokrati i Gjirokastres Dasho Aliko, ne nje postim ne fb ka uruar te gjithe besimtaret ortodokse te Gjirokastres me rastin e Pashkeve. Aliko ka uruar : “Në këtë ditë të shënuar dëshiroj t’ju shpreh gjithë besimtarëve ortodoksë te Gjirokastres dhe te gjithe qarkut, urimet më të ngrohta e të përzemërta në ditën e kremtimit të Pashkës!”

Ja postimi i tij urues:

Në këtë ditë të shënuar dëshiroj t’ju shpreh gjithë besimtarëve ortodoksë te Gjirokastres dhe te gjithe qarkut, urimet më të ngrohta e të përzemërta në ditën e kremtimit të Pashkës!

Kjo ditë e shenjtë që simbolizon ringjalljen e Krishtit, ringjalljen e shpresës për ditë më të mira, le të shërbejë për të gjithë edhe si ditë e reflektimit dhe e inspirimit për të evidentuar e konsoliduar vlerat e vërteta shpirtërore të banoreve te qarkut tone.

Në emër të anëtarësisë së PD Gjirokastër dhe në emrin tim personal, ju uroj gëzuar dhe njëherë Pashkën! Zoti ju bekoftë ju dhe familjet tuaja!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu