Kryetarit te Bashkise se Memaliajt Gjolek Guci alias Spiros Kuremenos, po i vjen verdalle burgu. Individi anonim qe u promovua nga nje po emer anonim ne PS sic eshte Laert Duraj kandidati humbes per deputet i PS ne zgjedhjet e 2017 sot drejtor i Postes Shqiptare, i jane referuar materialet në Prokurorinë e Gjirokastres.

Arsyja eshte se ndaj tij ka depozituar kallzim penal Luan Bino nga Tirana. Akuza qe rendon mbi kryebashkiakun ilegal ne Memaliaj eshte shpërdorim detyre. Vete Gjoleka nen arbitraritet te plote, ka hapur rrugën e fshatit Luftinjë në pronën e tij, pa bërë vlerësimin dhe kompensimin përkatës.

Kaq ka mjaftuar qe Prokuroria e Gjirokastres ta marri seriozisht kete rast. Nese provohen akuzat ndaj kryebashkiakut ilegal te Memaliajt, atij i duhet te vuaje denimin me burg nga 5-10 vjet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu