Kryetari i Bashkise Gjirokaster Flamur Golemi, e ka nisur diten e sotme me nje urim per te gjithe bashkqytetaret e tij gjirokastrite me rastin e Pashkeve Ortodokse. Ne nje video te postuar ne rrjetin social te fb-se te Golemit, tregohet hyrja ne zyren e punes, ku e priste administratori i qytetit Anesti Bashari dhe menjehere ka percjelle urimet e festes se Ringjalljes se Krishtit. “Urimet më të mira për besimtarët ortodoksë në këtë ditë të shenjtë të Ringjalljes së Krishtit.” eshte shprehur kryebashkiaku.

Per me shume ndiqni postimin e tij:

Si fillim një çukitje vezësh për Pashkë për të përcjell urimet më të mira për besimtarët ortodoksë në këtë ditë të shenjtë të Ringjalljes së Krishtit. 🥚 Më pas vijojmë me një ritual të përditshëm që ne bëjmë që prej ditëve të para të kësaj situate të jashtëzakonshme. Krahas punës në terren, shpërndarjes së pakove ushqimore apo ilaçeve e detergjentëve, njerëzit e skuadrës tonë fantastike të patronazhistëve kontaktojnë të moshuarit që jetojnë vetëm edhe përmes telefonit. Bëj të njëjtën gjë edhe unë vetë sepse nuk mund të lejojmë që të mbetet askush jashtë vëmendjes së bashkisë. Rrjeti jonë i patronazhistëve funksionon më së miri dhe ne ia kemi dalë të jemi tek çdo njeri në nevojë. Do të vazhdojmë të bëjmë të njëjtën gjë dhe t’ju përgjigjemi në çdo kohë.🙏 Gëzuar Pashkën!😌

#Pashkë&Përkujdesje

Si fillim një çukitje vezësh për Pashkë për të përcjell urimet më të mira për besimtarët ortodoksë në këtë ditë të shenjtë të Ringjalljes së Krishtit. 🥚 Më pas vijojmë me një ritual të përditshëm që ne bëjmë që prej ditëve të para të kësaj situate të jashtëzakonshme. Krahas punës në terren, shpërndarjes së pakove ushqimore apo ilaçeve e detergjentëve, njerëzit e skuadrës tonë fantastike të patronazhistëve kontaktojnë të moshuarit që jetojnë vetëm edhe përmes telefonit. Bëj të njëjtën gjë edhe unë vetë sepse nuk mund të lejojmë që të mbetet askush jashtë vëmendjes së bashkisë. Rrjeti jonë i patronazhistëve funksionon më së miri dhe ne ia kemi dalë të jemi tek çdo njeri në nevojë. Do të vazhdojmë të bëjmë të njëjtën gjë dhe t’ju përgjigjemi në çdo kohë.🙏 Gëzuar Pashkën!😌

Gepostet von Flamur Golemi am Sonntag, 19. April 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu