Kryetari i Bashkise Gjirokaster, Flamur Golemi, ka uruar me rastin e Pashkes te gjithe besimtaret ortodokse gjirokastrite.

Urimin e tij ne fb Golemi e nis me fjalet: Këtë vit urimin për Pashkë po e bëj qëllimisht me disa foto të vitit të shkuar kur isha derë më derë për të çukitur vezët me banorët e izoluar nga frika e Covid.”

Ja urimi i plote i Golemit:

Këtë vit urimin për Pashkë po e bëj qëllimisht me disa foto të vitit të shkuar kur isha derë më derë për të çukitur vezët me banorët e izoluar nga frika e Covid.

Dua të kujtoj edhe njëherë sakrificën e jashtëzakonshme që kemi bërë së bashku përgjatë pandemisë dhe solidaritetin e pashoq që treguam me njerëzit.

Iu jemi gjendur të gjithëve si asnjëherë më parë.

Sot një vit më pas po i rikthehemi normalitetit falë nisjes së vaksinimit masiv të popullsisë. Besojmë në një të nesërme më të mirë ashtu siç na mëson edhe vetë festa e mrekullueshme dhe frymëzuese e Pashkëve.

Të rigjejmë brenda vetes virtytet më të sinqerta të besimit në Zot dhe te njëri-tjetri gjithashtu. Për shumë vjet gëzuar Pashkën! 🙏Zoti ju bekoftë!No photo description available.May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people standingMay be an image of një ose më shumë njerëz dhe people standingMay be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtmeMay be an image of 1 person, standing dhe ambiente të jashtmeMay be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe E brendshmeMay be an image of 1 person dhe standing

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu