Nuk hapen universitetet në Shqipëri.

Ky fakt është bërë i ditur nga kryetarja e Komitetit Teknik, Mira Rakacolli në një deklaratë për mediat.

Ajo është shprehur se sallat dhe konviktet nuk do të hapen deri në një urdhër të dytë.

Gjithashtu Komiteti Teknik është diskutuar që të mbyllen baret, kafet dhe restorantet pas orës 22:00 në zonën e ish-bllokut.

Kryetarja e këtij komiteti Mira Rakacolli ka bërë të ditur se nëse do të ketë rëndim të situatën do të merren të tjera masa.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu