Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të DVPntrabanduan mallra ushqimore dhe i dustrialë Gjirokastër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit M. H., 45 vjeç, banues në Patos dhe E. D., 30 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin lëviznin këta shtetas, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan produkte ushqimore dhe industriale, të padeklaruara në Pikën Doganore Kakavije.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu