Këshilltari  gjerman, Martin Henze, ka replikuar me ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim, lidhur me thirrjen që kjo e fundit i bën Kryeprokurorit Olsia Çela për hetimin e krimeve zgjedhore të 25 prillit 2021.

Në një postim në Twitter, Henze i shtron pyetjen ambasadores Kim se krimet zgjedhore të Ramës nuk u zgjidhën në 2017, pse duhet të zgjidhen këto të 25 prillit?

Ja postimi i plotë i Martin Henze: 

Ambasador, krimet zgjedhore të organizatës Rama 2017 nuk janë zgjidhur, pse duhet të zgjidhen për vitin 2021. Ata ju përgëzuan si ambasadore e SHBA për suksesin elektoral të kleptokratit Rama dhe tani kërkojnë hetim të zgjedhjeve? Sjellja juaj është irrituese.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu