Nje 55 vjecari i’u gjetën dy armë gjahu pa leje dhe municione në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur ne Kelcyre ku punonjesit e Postes Policore kane prangosur P. M. 55 vjeç, banor i ketij qytetit.

Mesohet se arrestimi i tij u krye pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, në fshatin Katundisht, i’u gjetën dy armë gjahu pa leje, 50 fishekë shenjëdhënës dhe dy krehëra me nga 7 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Përmet për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu