Një shqiptar u arrestua mbrëmjen e së premtes në Delvinaki, Janinë, nga punonjësit e policisë të Departamentit të Kontrollit të Pasaportave në Kakavijë.

Ai po kërkonte një mënyrë për t’u kthyer në vendlindje, teksa ishte në kërkim.

Shqiptari u kontrollua dhe u konstatua i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Kështu, ai u dërgua në qeli dhe është në pritje të procesit për ekstradimin e tij në Shqipëri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu