Kapen 6600 kg perime kontrabande te ardhura nga Greqia.

Mengjesin e sotem ne kthesen e Jergucatit, policia ka zbuluar ne bordin e nje kamioni nje sasi prej 6600 kg patate dhe qepe te mberritura nga Greqia te cilat nuk kishin vulen hyrese per ne Shqiperi dhe te pashoqeruara me dokumentacionin perkates.

Automjeti qe transportonte keto ishte me targa AA648ET dhe i perkiste shtetasit Hazis Xhixho me banim ne Sarande. Menjehere malli u sekuestrua ne cilesine e proves materiale, nderkohe qe i’u referuan organit te akuzes materialet ndaj zoteruesit te mallit nga Saranda.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu