Ne Kakavije u tentua te kalohej nje sasi e konsiderueshme eurosh drejt Greqise nderkohe qe ne momentin e fundit, policet kane nderhyre duke zbuluar eurot e fshehura. Ngjarja ka ndodhur pak me pare ku Policia Kufitare në bashkëpunim me strukturat Doganore Antitrafik zbuluan kete aktivitet ilegal.

Kane qene 34.750 euro te padeklaruara ne kufi nga 36 vjecari S. S. banues në Berat. Sasia e eurove kane qene te fshehura në një çantë. Në vendngjarje kanë mbritur specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër, të cilët kanë bërë sekuestrimin e shumës së eurorve në cilësinë e provës materiale dhe në përfundim të veprimeve kanë proceduar penalisht 34 vjecarin beratas për veprën penale te mosdeklarim i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu