Diten e sotme ne Piken Kufitare te Kakavijes, autoritetet greke kane prangosur nje shtetas shqiptar i cili ishte ne kërkuar nga autoritetet policore të Belgjikës.

Burime bëjnë me dije se shtetasi ne fjale i kërkuar me urdhër arresti nga Europoli, akuzohet për trafik droge dhe vjedhje.

Gjithashtu behet me dije se personi ne fjale eshte i moshes 46-vjeç.

Ai do të paraqitet në Prokurorinë e Janinës, ku do të nisin procedurat për ekstradimin e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu