Analisti Dritan Kaba zbulon skandalin e radhes me flaurin shqiptar i cili gjendej i percudnuar ne takimin qe zhvilloi nje dite me pare Edi Rama me sekretarin e Shtetit Majk Pompeo. Pergjegjes per kete skandal padyshim nuk eshte pala amerikane por Ambasada e Shqiperise ne Washington pasi ajo e ka per detyre te coje simbolin kombetar ne takime zyrtare.

Per analistin Kaba Edi Rama dhe stafi i tij nuk e njeh flamurin shqiptar vecse flamurin me gjethen e kanabisit dhe vizat e kokaines ndaj dhe ky eshte nje skandal qe dikush duhet te mbaje pergjegjesi para shqiptareve-shkruan Kaba ne statusin e FCB qe ka postuar para pak oreve.

Postimi i plote i analistit Dritan Kaba. 

Edhe ne Departament te Shtetit me dy flamure te ndryshem. Nuk e kuptoj Si stafi qe shoqeron Edin nuk e vene re qe flamuri ne anen, nga eshte sekretari i shtetit Pompeo, nuk eshte ai shqiptar?!
Nuk kam dyshim, qe stafi i Edit nuk e njeh flamurin shqiptar.
Ata njohin flamurin me gjethen e hashashit dhe vizat e kokaines, si flamur kombetar.
Nuk ka me turp per nje kryeminister qe shkon ne takim zyrtar dhe pozon me buzeqeshje te shtirur, para flamurit te perçudnuar!
Te mos harrojme flamurin ne Departament te Shtetit e çojne ambasadat e vendeve perkatese.
Ky eshte nje skandal qe dikush duhet te mbaje pergjegjesi para shqiptareve.
Vleresimi ndaj flamurit eshte vleresim ndaj Kombit dhe Atdheut.
Rilindasit nuk kane as Atdhe, as Komb dhe as Flamur.
Ata njohin vetem kolltukun dhe pushtetin per te vjedhur, grabitur dhe perzene shqiptaret.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu