Nje difekt ne sistemin qendror ka bere te mundur lenien pa energji elektrike te gjithe jugut te Shqiperise.

Gjirokaster, Libohove, Dropull, Tepelene, Memaliaj, Permet, Kelcyre dhe Sarande kane qene qytetet qe u privuan nga energjia elektrike.

U desh disponiliteti i menjehershem nga OSHEE e Rajonit Jugor me qender ne Gjirokaster, qe zgjatja e territ energjik te mos ishte  me i gjate se sa rreth 1 ore.

Ishin specialistet e institucionit ne fjale, qe me punen e tyre bene te mundur rikthimin e energjise ne gjithe rajonin jugor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu