Mësohet se 48-vjeçari gjirokastrit i lagjes ”Zinxhira”, qe sot rezultoi me koronavirus, ka qenë i shtruar prej dy javësh në QSUT, te Reparti i Hematologjisë, dhe më pas është nxjerrë nga spitali dhe është kthyer në Gjirokastër.

Ky është rasti i dytë për Gjirokastrën që virusi merret në Tiranë e konkretisht në ambjente spitalore .

Menjëherë pas daljes së tij pozitiv, strukturat shëndetësore në Gjirokastër kanë karantinuar 17 persona në total, kontakte të të infektuarit, që është kthyer prej 3 ditësh nga Tirana.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu