Ish-Presidenti Bujar Nishani, eshte shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Mësohet se gjirokastriti Nishani, është rikthyer në Sanatorium pasi kaloi koronavirusin, pasi pati të nevojshme ndihmën mjekësore.

Ish-kreu i shtetit po trajtohet për pneumoni bilaterale post Covid. Gjendja e tij është stabël dhe ndodhet nën kujdesin e vazhdueshëm të mjekëve.

Megjithatë rasti i Nishanit po ndiqet me kujdes dhe në rast përkeqësimi të mëtejshëm mund të dërgohet për mjekim më të specializuar jashtë shtetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu