Ish deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim per Qarkun Gjirokaster Vangjel Tavo, permes nje postimi ne fb ka uruar te gjithe besimtaret kristjane.

”Gëzuar Krishtlindjen miq, dhe uroj për të gjithë ju, shëndet dhe mbarësi në familjet tuaja.” eshte shprehur Tavo nder te tjera ne postimin e tij .

Ja postimi urues i Tavos:

“Gëzuar Krishtlindjen!” të gjithë të krishterëve, banorëve të qarkut të Gjirokastrës, emigrantëve në Greqi, bluzave të bardha, heronjve tanë të heshtur, ata që kanë humbur të afërmit e tyre, dhe të gjithë atyre që janë prekur nga infektimi e që duhet ta përballojnë në shtëpi këtë situatë të vështirë.
Kjo Krishtlindje erdhi ndryshe, në kushte të vështira dhe pa lirinë e festimit së bashku, por siç thotë edhe Bibla “Dashuria triumfon mbi çdo gjë,” ndaj dashuria për të afërmit tanë dhe për njëri-tjetrin të shërbejë si forcë për ta përballuar këtë situatë të vështirë.
Gëzuar Krishtlindjen miq, dhe uroj për të gjithë ju, shëndet dhe mbarësi në familjet tuaja.
Me respekt!
VT
Imazhi mund të përmbajë: tekst

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu