Një 26-vjecar shqiptar është kapur sot në Greqi pasi ka thyer karantinën dhe dyshohet se ishte i infektuar me COVID-19.

Mësohet se i riu ishte në  gjendje amoku dhe thyente pasqyra makinash ne momentin që u pikas.

Për kapjen e tij u mobilizuan 14 efektivë të skuadrës DIAS.

Duke qene se kundërshtoi dhe pështyu të 14 policet, këta të fundit janë futur në karantinë.

Shqiptari vuante nga probleme psikologjike, ndërsa në momentin e kapjes ishte me temperature 38 gradë dhe nën dyshimet e koronavirusit do i nënshtrohet analizave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu