Dashi

Dashuria:

Jeta jote emocionale do të shënojë një moment të rëndësishëm dhe roli juaj do të jetë deçiziv.

Paratë:

Ditë shumë pozitive për të ardhurat tuaja.

Puna:

Bëni përpara me hapa viganë drejt pozicionit që keni ëndërruar.

Shëndeti:

Mos e teproni shumë me ushqimin dhe nëse merreni me sport mos e ekzagjeroni as me të.

Demi

Dashuria:

Jeni duke përjetuar një periudhë kokëçarje me partnerin/en tuaj, situatë që duket se do të vazhdojë.

Paratë:

Deri tani keni fjetur mbi dafina, por qetësia financiare që keni është duke u minuar ndaj bëni kujdes.

Puna:

Një punë e re që keni dashur shumë ta keni, është në prag.

Shëndeti:

Moment i përshtatshëm për të parë me lupë ushqimin që hani.

Binjakët

Dashuria:

Para se ta lësh veten të rrëmbehet nga impulset e nervit dhe nxitimit, ndalu të arsyetosh pak.

Paratë:

Më në fund, siguria financiare që ke pritur, po vjen.

Puna:

Disa gjëra do të nisni ti shikoni më qartë në aspektin e punës dhe do të kuptoni gjëra.

Shëndeti:

Ky është një moment i mirë për të kërkuar më shumë energji që do t’ju duhen.

Gaforrja

Dashuria:

Keqkuptime kanë lindur në raportin tuaj dhe tani ato po kërcënojnë që t’ju sjellin një krizë sentimentale.

Paratë:

Bëni kujdes me shpenzimet, mos harxhoni paratë me gjëra që nuk janë të domosdoshme.

Puna:

Ke një ëndërr profesionale që tani po bëhet realitet.

Shëndeti:

Do të ndjeheni fizikisht të fortë dhe të shëndetshëm këtë të mërkurë 9 qershor 2021, citon noa.al horoskopin e të famshmit Branko.

Luani

Dashuria:

Nëse nuk keni një partner/e, miqësia do të jetë në qendër të vëmendjes tuaj.

Paratë:

Të ka kapur një lloj lakmie për paratë dhe doni veç të shtoni edhe ca, edhe ca…

Puna:

Bëjeni punën me zell dhe do të shikoni se kolegët dhe ata që duhet, do t’jua vlerësojnë.

Shëndeti:

Mos harro diçka, fundjava është për të pushuar, ndaj bëje dhe fillo e mendo tani.

Virgjëresha

Dashuria:

Do të zbuloni se planet tuaja nuk përputhen fare me ato të tyret.

Paratë:

Ke pasur ca si tepër shpenzime kohët e fundit. Hidhi një sy faturave dhe nis të kullundrisesh pak me ato që ke.

Puna:

Ti di që t’ia dalësh në çdo situatë dhe shefat e tu e kanë shumë të qartë këtë.

Shëndeti:

A mos keni kaluar ndonjë të ftohur dhe ende keni telashe? Shkojini mbrapa.

Peshorja

Dashuria:

Dot do t’ju pushtojë një dëshirë e zjarrtë për t’u takuar dhe për të qëndruar gjatë me njerëzit që doni.

Paratë:

Asgjë për tu shënuar në aspektin financiar. Këshilla mbetet, gjella me kripë dje kripa me karar.

Puna:

Një ditë që do shënohet nga kontakte dhe biseda ku do të thelloheni dhe do t’ju vlejë për të fjetur ca pika të përbashkëta.

Shëndeti:

Kujtesë për të parë veten edhe në ditë si këto, prag vere.

Akrepi

Dashuria:

Kjo është një kohë kur duhet të bëheni bashkë me njerëzit që keni kohë që rrini larg dhe të shijoni jo vetëm lidhjen, por edhe ata që ju rrethojnë.

Paratë:

Mund të përballeni me situata jo të mira në aspektin financiar. Sytë katër.

Puna:

Kjo e mërkurë 9 qershor është e rëndësishme që të bëni kujdes me njerëzit e tjerë në ambientin e punës. Duhet ta bëni që të shmangni keqkuptime dhe polemika.

Shëndeti:

Ekuilibri në aspektet e jetës është i nevojshëm për të pasur stabilitet dhe harmoni. Fundja ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin tënd.

Shigjetari

Dashuria:

Dashuria nuk është vetëm intime. Keni disa njerëz që ju duan dhe duke u bërë bashkë do të risjellësh në vëmendje se janë pikërisht ata që të mbështesin dhe të qëndrojnë pranë.

Paratë:

Më mirë pak kursim sot se obobo mot!

Puna:

Idetë që keni duhet ti hidhni në qarkullim, por ato duhet të jenë në përputhje me atë që jeni dhe bëni.

Shëndeti:

Dielli duket që në mëngjes dhe duke e nisur ditën me pak gjimnastikë, siguroni jo vetëm një ditë të mbarë dhe me energji.

Bricjapi

Dashuria:

Është ditë e momenteve të veçanta për një romantikë të harruar nga shumë faktorë. Shijojeni.

Paratë:

Duhet ti kushtoni një vëmendje më të madhe të ardhurave që nxirrni. Të kuptoni nëse kaq është mundësia jua apo hapësirat janë për më tepër.

Puna:

Edhe në punë pritet të jetë një ditë e veçantë. Do të impenjohesh realisht në punë dhe do të demonstrosh tek disa që të duan, se puna për ty nuk është lojë.

Shëndeti:

Vera është shans i mirë për t’u marrë më shumë me trupin tuaj. Një rrugë e dy punë.

Ujori

Dashuria:

Kjo e mërkurë është një ditë që të kujtoheni se nuk ekzistoni vetëm ju dhe partneri/ja juaj. Ka dhe disa njerëz në gjirin e familjes që duhet t’u tregoni afeksion dhe tu lini të kuptojnë se kujdeseni edhe për ta.

Paratë:

Këtë të mërkurë 9 qershor duket se do t’ju kapë një dëshirë e zjarrtë për t’u sulur që të prishni ca lekë. Por përmbahuni!

Puna:

Është një ditë që mund të nisni disa lëvizje në punë, por për t’ia dalë duhet të kuptoni a është vallë momenti i duhur.

Shëndeti: Sot duhet të jeni sa më racionalë. Evitoni të bëheni emotivë, nuk ju bën mirë as për shëndetin dhe as për raportet me të tjerët.

Peshqit

Dashuria:

Është një ditë e mërkurë që ti do të duhet të sqarosh disa situata për të cilat njerëzit duhet të kuptojnë arsyet e mënyrës si po sillesh me to.

Paratë:

Të hollat nuk janë shqetësimi i ditës për ju. Edhe nëse ju ngecin këmbët te ndonjë dyqan, hyni.

Puna:

Ka një moment të përshtatshëm që të përfitoni për të sqaruar disa situata që kanë ngelur pezull dhe prej disa kohësh nuk po marrin zgjidhje.

Shëndeti:

Dita pritet të jetë e bukur dhe e ngrohtë. Shfrytëzojeni sa më shumë që të mundeni.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu