Dashi (21 Mars – 20 Prill): Gjendesh në një moment të rëndësishëm të jetës tënde. Por ndërsa mund të kesh nevojë për këshilla, ke krijuar bindjen se nuk duhet të të thotë askush se çfarë duhet të bësh. Madje ke vendosur barriera të cilat tani rrezikojnë të të dëmtojnë.

Demi (21 prill – 20 maj): Kreativiteti yt ka arritur kulmin dhe ti mundt bësh gjëra të cilat do të bien në sy të personave të duhur. Ndaj ki mendjen të afrohesh me ndonjë partneritet që mund të të ofrohet sepse do të të sjellë shumë avantazhe për të ecur përpara. Duke pasur një energji pozitive, ajo përçohet rreth teje duke bërë që të të duan.

Binjakët (21 maj – 21 qershor): Së fundmi ke arritur të përqendrohesh në mënyrë konkluduese tek disa përparësi që dalin. Por këtë të martë pritet diçka më e komplikuar me të cilën do të të duhet të merresh. Nga ana tjetër diçka që ka kohë që të ka vënë në mendime, po të zbraz shumë energjitë ndaj mjaft u more me të. Edhe po tu duk e vështirë, kupto se zgjidhja është rikthimi në realitet dhe bëje sa nuk është vonë, që më pas mos të të duhet të paguash pasojat.

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik): Këtë të martë 8 qershor do të ndjehesh si mbreti i paradoksit. Do të priresh të gjesh anën pozitive tek çdo gjë. Por në të njëjtën kohë do të detyrohesh të shmangësh ca tipa dredharakë që thjesht duan të “ta fusin”.

Luani (23 korrik – 23 gusht): Duhet të bësh ca hapa më të ngadaltë edhe pse je mësuar vetëm të rendësi duke mbaruar punët me vrapin e pelës. Bëj si disa të tjerë që edhe gjërat urgjente i zgjidhin sipas procedurës standarde. Mos u merr me shumë gjëra njëherësh, por jepi përparësi atyre që janë më të rëndësishmet.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator): Ndjehesh pak në ankth sepse ke krijuar një dyshim të fortë se dikush nuk po tregohet fort i sinqertë me ju. Duhet të mbetemi te ky njeri që është goxha afër teje dhe karakteri i tij që ke njohur në vite befas nuk është më i tillë. Ndaj ke arritur në pikën që nuk di më kë të besosh, atë që po sheh tani, apo ashtu si e njihje me kohë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor):

Keni krijuar përshtypjen se po ia dilni të arrini qëllimet tuaja. Por vallë a është kështu. Bëni mirë që të përqendroheni në detaje sepse pasi ta bëni këtë, herën tjetër do të ndiqni vetëm instinktet tuaja. Gjetja e të mesmes së artë do të jetë më e vështirë se sa pritej. Bëni durim, së shpejti do të bëni një hap shumë të rëndësishëm përpara, mbase jo më vonë se nesër (e mërkurë).

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor): Melankolia që po ndieni prej disa ditësh, ju ka vënë përpara pikëpyetjeve të shumta, disa, më urgjente se të tjerat. Kjo po lë në hije qëllimet afatgjata në favor të rezultateve të menjëhershme. Problemi është se ajo për të cilën jeni duke punuar është e rëndësishme, dhe duhet shumë kohë e durim që t’ia dilni.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor): Nuk ka rëndësi nëse ata që ju rrethojnë, janë në të njëjtën linjë me ju, sepse ndjeheni i/e sigurt që mund të thyeni çdo barrierë. Ajo që ju karakterizon është shpresa dhe shpirti praktik dhe ky është një avantazh për këdo. Ndërkohë e mira do të ishte që të bëni atë që dini të bëni më mirë: përdorni imagjinatën tuaj dhe imagjinoni se suksesi tashmë ka arritur, kjo do t’ju japë shtysë për ta arritur atë me të vërtetë. Fundja shpresa dhe optimizmi, shumë herë janë faktorë funksionalë.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar): Optimizmi që keni tani nuk do të zgjasë përgjithmonë, por duhet ta përdorni tani për të filluar diçka të rëndësishme. Qasja juaj mund të jetë e pazakontë: Askush nuk po e kupton se çfarë doni të bëni ose si doni ta bëni. Ndiqni instiktet tuaja dhe lini pak mënjanë rregullat e lojës. Ju mund të habiteni se sa do të arrini.

Ujori (21 janar – 19 shkurt): Jeni pak të irrituar sepse keni përshtypjen se nuk i interesoni askujt, megjithëse janë shumë të rëndësishme për ju. Nëse ndiheni të refuzuar, mos e humbni kohën duke u penduar për veten tuaj. Në kohën e duhur do të gjeni personin i cili, jo vetëm që do të dijë t’ju japë gjithë vëmendjen e tij, por gjithashtu do të përpiqet t’ju ndihmojë kur të keni nevojë.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars): Të dish atë që dëshiron është padyshim një gjë e mirë, përveç kur nuk përputhet saktësisht me atë që keni pritshmëri. E keni të vështirë të gjeni një zgjidhje për këtë dilemë dhe përgjegjësitë nuk ju lejojnë të ndiqni zemrën. Sidoqoftë, përpiquni të mos shtypni instinktet tuaja.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu