Horoskopi sot.

Dashi

Zgjerimi i horizontit është padyshim në rendin e ditës sot. Udhëtimi, edukimi, kreativiteti – të gjitha ato janë në ballë të shqetësimeve tuaja. Romanca gjithashtu duhet të shkojë mirë. Një mik mund t’ju prezantojë me një interes të ri dhe fëmijët mund të jenë gjithashtu një burim gëzimi.

Demi

Tani është një kohë e mirë për të ndjekur hapat e dikujt tjetër. Zgjidhni një model për veten tuaj dhe modeloni atë person. Mos ngurroni t’i bëni pyetje atij ose asaj në lidhje me qëllimet, zakonet dhe mënyrën se si ai ose ajo ka arritur atje ku është tani.

Binjakët

Kërkoni të gjithë ndihmën që mundeni në vend që të këmbëngulni që të bëni gjithçka vetë. Shpesh ju pëlqen të demonstroni forcën dhe pavarësinë tuaj duke u përballur me shumë pengesa në të njëjtën kohë. Tani nuk është koha për t’u dukur në këtë mënyrë.

Gaforrja

Një projekt për të cilin po punoni, ndoshta i lidhur me punën, ndoshta personal, ka të ngjarë të kërkojë më shumë aftësi krijuese sesa keni nevojë zakonisht. Mund të keni disa dyshime për aftësitë tuaja, por ka më shumë gjasa të habiteni nga rezultatet. Ju jeni të prirur të kënaqeni duke punuar në këtë mënyrë.

Luani

Ju do të përballeni me telefonata, e-maile, dokumente, familjen, shefin tuaj, problemet martesore të kolegut tuaj etj. Gjëja e mahnitshme është se ju do t’i bëni të gjitha me besim të jashtëzakonshëm dhe do t’ia dilni mbanë.

Virgjëresha

Ju mund të kuptoni se duhet të bëni disa negociata kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja sot. Pozicioni i planetëve tregon se ju dhe partneri juaj aktual duhet t’i diskutoni gjërat në mënyrë që t’i zgjidhni problemet tuaja.

Peshorja

Pozicioni i planetëve mund të duket në fillim si një pengesë që nuk mund të kalohet menjëherë. Megjithatë, në të vërtetë, kjo pengesë e dukshme është me të vërtetë një bekim në maskim kur bëhet fjalë për të kuptuar më mirë dikë, të cilit gradualisht po i afroheni gjithnjë e më shumë.

Akrepi

Pozicioni i sotëm i planetëve do të thotë se mund ta keni të vështirë t’i jepni mesazhin dikujt që e dini se aktualisht ka nevojë për ndihmën dhe udhëzimin tuaj. Edhe pse ky person ndoshta ju njeh më mirë se kushdo, do të zbuloni se ai duket jashtëzakonisht rezistent ndaj këshillave tuaja.

Shigjetari

Pozicioni i planetëve do të thotë që ju mund ta gjeni veten duke u përpjekur të bllokoni mundësinë e një përparimi të caktuar brenda një marrëdhënieje të ngushtë personale. Partneri juaj aktual mund të ketë plane ose ide që ju duken shumë të ndryshme dhe ndoshta pak ekstreme.

Bricjapi

E keni të vështirë të toleroni ata që duken të vendosur të mbeten të mbërthyer në të kaluarën, megjithatë pozicioni i planetëve sot mund të tregojë se edhe ju vetë jeni të mbërthyer në mënyrë të ngjashme. Qëndrimi juaj ndaj një marrëdhënieje të rëndësishme aktualisht po pengon përparimin.

Ujori

Konfigurimi aktual astral do të thotë që ju keni pasur mendime serioze për një marrëdhënie të caktuar. Kjo dilemë mund të zgjasë deri në fund. Sa i përket aspektit profesional sot mund të merrni disa lajme pozitive.

Peshqit

Me pozicionin e planetëve, mund të gjeni se keni vështirësi të vendosni nëse do të dëgjoni zemrën apo kokën tuaj. Për sa i përket një marrëdhënieje të caktuar të ngushtë, kjo mund të rezultojë të jetë një dilemë tani, pasi mendimet tuaja janë në kontrast të drejtpërdrejtë me ndjenjat tuaja. Sa i përket parave sot mund të keni shumë fat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu