Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i fazës me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve.

Janë 16 skuadra të kualifikuara, të ndara në 8 çifte.

Ja përballjet:

Benfica-Real Madrid

Villarreal-Manchester City

Atletico Madrid-Bayern Munchen

Salzburg-Liverpool

Inter-Ajax

Sporting-Juventus

Chelsea-Lille

PSG-Manchester United

Ndeshjet e para të 1/8-ës së finales do të luhen më 15/16 dhe 22/23 shkurt 2022, ndërsa ato të kthimit më 8/9 dhe 15/16 mars 2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu