Këshilltari ekonomik pranë CDU-së, Martin Henze, i është përgjigjur një komentuesi në Twitter, ku thotë se shqiptarët duhet që të ngrihen në këmbë dhe të eleminojnë politikisht këtë qeveri, të cilin ai më herët e ka quajtur të korruptuar.

Nga ana tjetër, ai thotë se kryeministri Edi Rama është një person non grata në BE. Teksa thotë se Rama ka tradhtuar dhe ka dalë kundër kombit, sipas tij, tani kombi duhet të vendosë se çfarë dëshiron. “Gjermani e bëri këtë në vitin 1989, megjithë shërbimin sekret dhe 1 milion ushtarë rus”. Për më tepër, Henze thotë ka një emergjencë kushtetuese dhe se Rama për të vazhdimisht po shkel kushtetutën dhe po parandalon pranimin e Shqipërisë në BE. “Shqiptarët”, thotë Henze “duhet ta mbrojnë kombin”.

Reagimet kanë ardhur pas lajmit sesi mësuesi 42-vjeçar turk Harun Çelik u mor në Shqipëri nga Shërbimi Sekret i Turqisë. Edhe në rastin tonë është ndjekur i njëjti skenar si në Kosovë. Skandalin e publikojnë vetëm mediat turke. CNN Turk shkruan se “terroristi i FETO i arratisur u soll në Turqi nga Shqipëria në një operacion të MTI (Organizata Kombëtare e Inteligjencës)”.

Përgjigjet e Henzit

Opozita parlamentare e udhëhequr nga Lulzim Basha. Shqipëria e lirë, studentë, nëna, baballarë, fermerë, intelektualë, artistë, mekanikë, shkrimtarë, njerëz të moshuar dhe me aftësi të kufizuara duhet të ngrihen në këmbë dhe të eliminojnë politikisht këtë qeveri. Ka një emergjencë kushtetuese, Rama vazhdimisht po shkel kushtetutën dhe po parandalon pranimin në BE, ai po bën tradhëti, të gjithë njerëzit duhet ta mbrojnë kombin tani.

Replying to 

Rama is persona non grata in the EU, he realizes high treason against the al nation, now the al nation has to decide what it wants, the German did that in 1989, despite the secret service and 1 million Russian soldiers, al manages that

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu