Një helikopter ushtarak kroat ka rënë në detin Adriatik, afër ishulli Zarin të terrortorit të Kroacisë.

Nuk ka informacione zyrtare lidhur me këtë ngjarje, por mediat kroate bëjnë me dije se tashmë është nxjerrë trupi i pajetë i një piloti.

Dy varka janë në ujërat ku është rrëzuar helikopteri për të kërkuar persona të tjerë. Dyshohet se në helikopter ishte dhe një ushtarak tjetër.

Aor

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu