Teksa ne Parlament po flitet për krizën e energjisë elektrike, Rama ka bërë premtimin e madh, që ka bërë të qeshi gjithë parlamenti, por ndoshta edhe të gjithë ata që e kanë dëgjuar.

Ai është shprehur se do të dërgojë satelitë në orbitë për Shqipërinë, duke ivënë edhe emra.

Rama ka thënë:

”Do blejmë drona, do çojmë dhe satelitë në orbitë, qeshni, qeshni.

Kur të shikoni satelitët Shqipëria në orbitë dhe jo mandatin tjetër, pas një viti. Albania One, Albania Two. Sepse ky vend për ne nuk është tokë e e xanun.”

Kujtojmë se satelitë mund të hedhin në orbitë shumë pak shtete të fuqishme, gjithsesi Rama e di me mire kete pune.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu