Greqia ka shtyrë ende mbylljen e kufirit me Shqipërinë, përveç atyre me leje qëndrimi. Mësohet se kufiri do të jetë i mbyllur edhe për dy javë (11 shtator).

Mediat greke raportojnë se do të lejohet të hyjnë vetëm kategoritë e paracaktuara me test tamponi negativ ndaj COVID-19 me vete si dhe aplikimin PFL.

Greqia ka shënuar rritje të rasteve me koronavirus.

Shtyrja e mbylljes së kufirit vjen prej frikës se situata mund të përkeqësohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu