17-vjeçaja shqiptare në Greqi ka denoncuar per perdhunim disavjecar babain e saj.

Se pari adoleshentja i ka treguar nënës për abuzimin seksual e më pas të dyja kanë shkuar në polici.

Ngjarja ne fjale ka ndodhur ne një familje shqiptare, ku babai ishte i papunë dhe në shtëpinë e tyre punonte vetëm nëna.

Sapo kanë marrë denoncimin policia greke në Asos, Korint ka arrestuar 45-vjeçarin.

Kjo ngjarja bëhet edhe më e rëndë, sepse e mitura, ka rrëfyer se është përdhunuar nga babai që në moshën 12-vjeçare, pra për 5 vite me radhë.

Shqiptarja 17-vjeçarja do të dërgohet për një ekzaminim mjekësor në një spital në Athinë. Familja shqiptare ka edhe një djalë të vogël, i cili është marrë nga shërbimet sociale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu