Gjatës natës në Memaliaj disa persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e 80-vjeçarit Hiqmet Ramadani dhe kanë vjèdhur një shumë lekësh. Jugulajm mëson se autórët kanë marrë një shumë parash prej 12 milionë lekë të vjetra.

Gjatë gràbtijes 80-vjeçari Hiqmet Ramadani është dhunùar nga aùtorët dhe tashmë ndodhet në spitalin Rajonal “ Omer Nishani “ në Gjirokastër, ku po merr një ndihmë mjekësore më të specializuar. Polícia ndodhet në vendin e ngjàrjes.

Policia e Memaliajt/ Informacion paraprak

Gjatë mbrëmjes së djeshme në Memaliaj, dy persona ende të pa indetifikuar kanë hyrë në banesën e shtetasit H.R, 87 vjeç, ku kanë vjedhur me dhunë një sasi lekësh.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor, ku vijojnë veprimet për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe   kapjen e autorëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu