Nje zjarr ka ”pushtuar” nje banese ne lagjen ”Palorto” te qytetit te Gjirokastres. Zjarri ka flakuar nje shtepi afer shkolles 9 vjecare ”Urani Rumbo”.

Nuk ka njoftime per te lenduar.  Forcat e zjarrfikesve dhe te policise gjenden ne vendgjarje.

Ende nuk dihen shkaqet e renies se zjarrit. Nga organet kopetente po punohet per gjetjen e arsyes se zjarrit ne fjale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu