Mjaftoi vetem nje virus i tmerrshem sic eshte Covid-19, qe mesuesit Dhimiter Kokaveshi t’i keputej jeta vetem pak kohe pasi kishte dale ne pension.

Dhimitri per shume vite ishte mesues i lendes se muzikes ne shkollen e mesme pedagogjike, ndersa vitet e fundit ne shkollen artistike ‘Feim Ibrahimi’, ku jepte instrumentin e fizarmonikes.
Pervec muzikes Dhimitri shkruante poezi dhe botonte libra ne shqip dhe greqisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu