Pas pak nis finalja e Kampionatit Europian të Futbollit.

Pikërisht në orën 21:00 do të shkelmohet topi i kësaj ndeshjeje.

Formacionet e zgjedhur nga Roberto Mancini dhe respektivisht nga Gareth Southgate tashmë janë bërë zyrtare.

Itali (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Chiellini, Bonucci, Emerson; Barella, Verratti, Jorginho; Chiesa, Inisgne, Immobile.

Angli (5-3-2): Pickford; Walker, Maguire, Stones, Shaë, Trippier; Phillipes, Rice; Mount; Sterling, Kane.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu