Pas tërmetit të 26 nëntorit, shumë është thënë dhe shumë është premtuar për të dëmtuarit nga katastrofa. Por Shqipëria nuk po përballet me këtë situatë për herë të parë.

Brenda dy vitesh janë shënuar nëntë tërmete, të cilat kanë lënë pasoja.

Se si ka reaguar shteti pas këtyre tragjedive, e tregon kjo foto e BIRN, e bërë virale në rrjet.

Ajo tregon familjen e Festim Çaushit në Korçë. Ata vazhdojnë të jetojnë në çadër pas tërmetit të 1 qershorit 2019, pavarësisht premtimeve të qeverisë.

Shqipëria u godit nga një tërmet i madh edhe më 21 qershor dhe sërish njerëzit u lanë jo vetëm në mëshirë të hallit, por edhe u lejuan të hyjnë në banesa që rezultuan më vonë një varr i hapur.FOTOLAJM/ Kjo pamje rrëzon çdo propagandë pas tërmetit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu