Ky eshte Eris Cullhaj, polici i Task-Forces se kryeqytetit qe po shetit ne rruget e Qarkut Gjirokaster per te peshkuar per hesap te tij.

Polici eshte pjese e Policise se Shtetit dhe ne 48 oret e fundit po masakron me gjoba drejtuesit e automjeteve qe ne ndonje rast jane ne kundervajtje administrative qe varjojne gjoba minimale deri ne 1000 lek. Mirepo ky polic me fuqine qe i jep Policia e Edi Rames, po abuzon tmerresisht duke sulmuar me gjoba qytetaret e thjeshte qe qarkullojne per hallet qe kane ne rruget e Gjirokastres, Tepelenes dhe Permetit.

Gjahu i tij dje dhe sot ka rene ne lokacionet e meposhtme:

Postbllok, Ura e Lumit, Sofratike.

Cdokush qe ka pasur fatin e keq te ndeshet me kete polic qe shperdoron uniformen dhe detyren, ka marre patjeter gjobe. Vete polici ne fjale, eshte pronar i nje motocikleti dhe nje autoveture shume te shtrenjte qe kapin shifren e 20 mije eurove minimalisht.

Me rrogen qe merr Eris Cullhaj ne 3 vjet eksperience ne Policine e Shtetit, veshtire te besohet se me te ardhurat qe ka marre, te kete bere prone te vet, te dy mjetet motorrike.

“Ekspeditat” qe ndermerr ne jug nen ombrellen e Task-Forces i kane shtuar mesa duket te ardhurat per te arritur qellimet e tij. Sugjerimi yne i vetem eshte ky:

Nese e ndeshni ne rruge kete surrat, incizojeni me video per te shpetuar nga gjoba.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu