I menjehershem ka qene solidarizimi i Kryqit te Kuq grek per fatkeqesine nga termeti i 26 nentorit. Ata u pergjigjen menjehere kerkesave te qeverise shqiptare dhe dje kane sjell ngarkesen e pare me krevate portativ, dysheke dhe ilace.

Ata shprehin gadishmerine per te mbeshtetur ne vazhdim Kryqin e Kuq shqiptar per cdo nevoje qe do paraqitet deri ne fund te perballimit te kesaj situate.

Nderkohe, qe diten e pare shoqata e mjekeve te Athines kane derguar 5 mjek te cilet jane atashuar prane spitalit te traumes dhe asistojne kolegeve te tyre shqiptar per perballimin e situates se krijuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu